Used Mizuno Pro 221 Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro 221 Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRIR774620 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 221 |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 120g 6.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Cord |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Mizuno Pro 221 Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
Used Mizuno Pro 221 Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro 221 Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRIR774620 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 221 |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 120g 6.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Cord |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno Pro 221 Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRIR774620 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 221 |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 120g 6.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Cord |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























