Used Mizuno Pro 223 6 Iron / Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro 223 6 Iron has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI211448 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 110g 6.0 |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Mizuno Pro 223 6 Iron / Stiff Flex
Used Mizuno Pro 223 6 Iron / Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro 223 6 Iron has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI211448 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 110g 6.0 |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $148.87
-65%$148.87
$52.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno Pro 223 6 Iron has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI211448 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 110g 6.0 |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























