Used Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid / X-Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRHY036882 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro Fli-Hi Black Ion |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 85 HY X |
| Measured Length: | 39.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid / X-Stiff Flex
Used Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid / X-Stiff Flex
This second hand Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRHY036882 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro Fli-Hi Black Ion |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 85 HY X |
| Measured Length: | 39.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $410.40
-65%$410.40
$143.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno Pro Fli-Hi Black Ion 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRHY036882 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro Fli-Hi Black Ion |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 85 HY X |
| Measured Length: | 39.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























