Used Mizuno S18 White Satin Lob Wedge / 60.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Mizuno S18 White Satin Lob Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIS1WE601230 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | S18 White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | LZ 5.5 115g |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Mizuno S18 White Satin Lob Wedge / 60.0 Degrees / Regular Flex
Used Mizuno S18 White Satin Lob Wedge / 60.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Mizuno S18 White Satin Lob Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIS1WE601230 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | S18 White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | LZ 5.5 115g |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $99.25
-65%$99.25
$34.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno S18 White Satin Lob Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIS1WE601230 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | S18 White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | LZ 5.5 115g |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























