Used Mizuno ST-Max 230 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Mizuno ST-Max 230 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MISTFA108038 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | ST-Max 230 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 75 X |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Mizuno ST-Max 230 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
Used Mizuno ST-Max 230 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Mizuno ST-Max 230 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MISTFA108038 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | ST-Max 230 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 75 X |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno ST-Max 230 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MISTFA108038 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | ST-Max 230 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 75 X |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























