Used Nike SQ 460 Driver / 13.0 Degrees / Ladies Flex
This second hand Nike SQ 460 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQDR582452 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ 460 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Diamana Saquatch 55 W |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Nike SQ 460 Driver / 13.0 Degrees / Ladies Flex
Used Nike SQ 460 Driver / 13.0 Degrees / Ladies Flex
This second hand Nike SQ 460 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQDR582452 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ 460 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Diamana Saquatch 55 W |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $139.48
-65%$139.48
$48.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Nike SQ 460 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQDR582452 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ 460 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Diamana Saquatch 55 W |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























