Used Nike Vapor Fly 5 Fairway Wood / 19 Degrees / Ladies Flex
This second hand Nike Vapor Fly 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NIVAFA811315 |
| Brand: | Nike |
| Model: | Vapor Fly |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei CK Series Blue 65 W |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Nike Vapor Fly 5 Fairway Wood / 19 Degrees / Ladies Flex
Used Nike Vapor Fly 5 Fairway Wood / 19 Degrees / Ladies Flex
This second hand Nike Vapor Fly 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NIVAFA811315 |
| Brand: | Nike |
| Model: | Vapor Fly |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei CK Series Blue 65 W |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $221.30
-65%$221.30
$77.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Nike Vapor Fly 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NIVAFA811315 |
| Brand: | Nike |
| Model: | Vapor Fly |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei CK Series Blue 65 W |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























