Used Ping G425 LST Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Ping G425 LST Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR046238 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G425 LST |
| Original Manufacturers RRP: | £475.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Black 65 X |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Ping G425 LST Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex
Used Ping G425 LST Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Ping G425 LST Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR046238 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G425 LST |
| Original Manufacturers RRP: | £475.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Black 65 X |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $441.25
-65%$441.25
$154.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Ping G425 LST Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR046238 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G425 LST |
| Original Manufacturers RRP: | £475.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Black 65 X |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























