Used Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex
This second hand Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL183376 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue 70g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Used Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex
Used Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex
This second hand Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL183376 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue 70g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $139.48
-65%$139.48
$48.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X Denali Blue 70g 6.0 Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL183376 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue 70g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























