Used Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex / Cobra Gen2
This second hand Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL910184 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: King Speedzone, KING F9 Speedback, King F8, King F8+, King F7, King F7+, King F6, King F6 Plus, King F6 Plus Pro, King LTD, King LTD Pro, LTDx, LTDx LS, LTDx MAX. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex / Cobra Gen2
Used Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex / Cobra Gen2
This second hand Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL910184 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: King Speedzone, KING F9 Speedback, King F8, King F8+, King F7, King F7+, King F6, King F6 Plus, King F6 Plus Pro, King LTD, King LTD Pro, LTDx, LTDx LS, LTDx MAX. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $128.75
-65%$128.75
$45.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X HZRDUS CB 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL910184 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.00 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: King Speedzone, KING F9 Speedback, King F8, King F8+, King F7, King F7+, King F6, King F6 Plus, King F6 Plus Pro, King LTD, King LTD Pro, LTDx, LTDx LS, LTDx MAX. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























