Used Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hy / Stiff / Titleist Gen2 Ad
This second hand Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL843130 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist Hybrid Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: 913 H, 913 H.d, 915 H, 915 Hd, 816 H1, 816 H2, 818 H1, 818 H2, TSi 1, TSi 2, TSi 3. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hy / Stiff / Titleist Gen2 Ad
Used Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hy / Stiff / Titleist Gen2 Ad
This second hand Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL843130 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist Hybrid Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: 913 H, 913 H.d, 915 H, 915 Hd, 816 H1, 816 H2, 818 H1, 818 H2, TSi 1, TSi 2, TSi 3. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $92.54
-65%$92.54
$32.39Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL843130 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS CB Red 70g HY 6.0 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist Hybrid Gen 2 This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: 913 H, 913 H.d, 915 H, 915 Hd, 816 H1, 816 H2, 818 H1, 818 H2, TSi 1, TSi 2, TSi 3. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























