Used Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Shaft / Stiff
This second hand Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL086884 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 40.25 |
| Grip Details: | TaylorMade Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Used Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Shaft / Stiff
Used Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Shaft / Stiff
This second hand Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL086884 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 40.25 |
| Grip Details: | TaylorMade Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $111.32
-65%$111.32
$38.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL086884 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g HY |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 40.25 |
| Grip Details: | TaylorMade Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























