Used Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g/ Utility Shaft/ Stiff/ PING Driving Iron
This second hand Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL715471 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.00 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Jumbo |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | PING Driving Iron Adapter |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Adapter compatible with | Ping iCrossover driving irons |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g/ Utility Shaft/ Stiff/ PING Driving Iron
Used Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g/ Utility Shaft/ Stiff/ PING Driving Iron
This second hand Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL715471 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.00 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Jumbo |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | PING Driving Iron Adapter |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Adapter compatible with | Ping iCrossover driving irons |
Original: $83.15
-65%$83.15
$29.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL715471 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Smoke RDX 6.0 80g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 39.00 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Jumbo |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | PING Driving Iron Adapter |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Adapter compatible with | Ping iCrossover driving irons |
























