Used PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set / 4 - PW / X-Stiff Flex
This second hand PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03IR642040 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0317 CB & 0317 ST Combo |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 6.5 125g |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| CB 4 - 5 | |
| ST 6 - PW | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set / 4 - PW / X-Stiff Flex
Used PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set / 4 - PW / X-Stiff Flex
This second hand PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03IR642040 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0317 CB & 0317 ST Combo |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 6.5 125g |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| CB 4 - 5 | |
| ST 6 - PW | |
Original: $1,377.40
-65%$1,377.40
$482.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand PXG 0317 CB & 0317 ST Combo Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03IR642040 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0317 CB & 0317 ST Combo |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 6.5 125g |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| CB 4 - 5 | |
| ST 6 - PW | |
























