Used PXG 0341 X GEN4 3 Fairway Wood / A Series Mid 60W 4 Flex / 15 Deg / Stiff
This second hand PXG 0341 X GEN4 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA842030 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X GEN4 |
| Original Manufacturers RRP: | £229.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Mid 60W 4 Flex |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Iomic 2.3 |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used PXG 0341 X GEN4 3 Fairway Wood / A Series Mid 60W 4 Flex / 15 Deg / Stiff
Used PXG 0341 X GEN4 3 Fairway Wood / A Series Mid 60W 4 Flex / 15 Deg / Stiff
This second hand PXG 0341 X GEN4 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA842030 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X GEN4 |
| Original Manufacturers RRP: | £229.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Mid 60W 4 Flex |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Iomic 2.3 |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $293.72
-65%$293.72
$102.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand PXG 0341 X GEN4 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA842030 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X GEN4 |
| Original Manufacturers RRP: | £229.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Mid 60W 4 Flex |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Iomic 2.3 |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























