Used PXG 0341 X Prototype 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0341 X Prototype 3 Wood. This PXG fairway wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA021085 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X Prototype |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus Smoke Yellow 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used PXG 0341 X Prototype 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Used PXG 0341 X Prototype 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0341 X Prototype 3 Wood. This PXG fairway wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA021085 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X Prototype |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus Smoke Yellow 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0341 X Prototype 3 Wood. This PXG fairway wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX03FA021085 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0341 X Prototype |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus Smoke Yellow 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























