Used PXG 0811 Driver / 9.0 Degrees / Evenflow Handcrafted X-Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR592198 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Evenflow Handcrafted 6.5 X 65 g |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Wrap |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used PXG 0811 Driver / 9.0 Degrees / Evenflow Handcrafted X-Stiff Flex
Used PXG 0811 Driver / 9.0 Degrees / Evenflow Handcrafted X-Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR592198 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Evenflow Handcrafted 6.5 X 65 g |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Wrap |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $253.49
-65%$253.49
$88.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR592198 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Evenflow Handcrafted 6.5 X 65 g |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Wrap |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























