Used PXG 0811 LX Driver / 10.5 Degrees / X-Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 LX Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR897112 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 LX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HAND CRAFTED Project X Even Flow 6.5 75g |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft rub mark | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used PXG 0811 LX Driver / 10.5 Degrees / X-Stiff Flex
Used PXG 0811 LX Driver / 10.5 Degrees / X-Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 LX Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR897112 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 LX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HAND CRAFTED Project X Even Flow 6.5 75g |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft rub mark | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used PXG 0811 LX Driver. This PXG driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PX08DR897112 |
| Brand: | PXG |
| Model: | 0811 LX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HAND CRAFTED Project X Even Flow 6.5 75g |
| Measured Length: | 44.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft rub mark | |
























