Used PXG Max Lite Driver / 11.5 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand PXG Max Lite Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PXMADR380026 |
| Brand: | PXG |
| Model: | Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX Blue 6.5 70g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used PXG Max Lite Driver / 11.5 Degrees / X-Stiff Flex
Used PXG Max Lite Driver / 11.5 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand PXG Max Lite Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PXMADR380026 |
| Brand: | PXG |
| Model: | Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX Blue 6.5 70g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand PXG Max Lite Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PXMADR380026 |
| Brand: | PXG |
| Model: | Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX Blue 6.5 70g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | PXG Lamkin Z5 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























