Used Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter / 33.0 Inches
This second hand Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SCSPPU148035 |
| Brand: | Scotty Cameron |
| Model: | Special Select Newport 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Measured Length: | 33.0 |
| Neck Type: | Crank / Plumbers / L Neck |
| Grip Details: | Golf Pride Ping |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Weights In Sole | 40g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter / 33.0 Inches
Used Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter / 33.0 Inches
This second hand Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SCSPPU148035 |
| Brand: | Scotty Cameron |
| Model: | Special Select Newport 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Measured Length: | 33.0 |
| Neck Type: | Crank / Plumbers / L Neck |
| Grip Details: | Golf Pride Ping |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Weights In Sole | 40g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Scotty Cameron Special Select Newport 2 Putter has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SCSPPU148035 |
| Brand: | Scotty Cameron |
| Model: | Special Select Newport 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Measured Length: | 33.0 |
| Neck Type: | Crank / Plumbers / L Neck |
| Grip Details: | Golf Pride Ping |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Weights In Sole | 40g |
























