Used Srixon ZX 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This second hand Srixon ZX 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXFA151062 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX |
| Original Manufacturers RRP: | £249.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow Riptide Small Batch 50g 5.5 R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Srixon ZX 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
Used Srixon ZX 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This second hand Srixon ZX 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXFA151062 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX |
| Original Manufacturers RRP: | £249.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow Riptide Small Batch 50g 5.5 R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Srixon ZX 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXFA151062 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX |
| Original Manufacturers RRP: | £249.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow Riptide Small Batch 50g 5.5 R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























