Used Srixon ZX MKII 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This second hand Srixon ZX MKII 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY253020 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX MKII |
| Original Manufacturers RRP: | £239.95 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Get more power where it counts—at impact. A stronger Rebound Frame design with dual flex zones delivers purer energy transfer from club face through the ball, enhancing distance on every shot.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Srixon ZX MKII 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
Used Srixon ZX MKII 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This second hand Srixon ZX MKII 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY253020 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX MKII |
| Original Manufacturers RRP: | £239.95 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Get more power where it counts—at impact. A stronger Rebound Frame design with dual flex zones delivers purer energy transfer from club face through the ball, enhancing distance on every shot.
Original: $183.74
-65%$183.74
$64.31Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Srixon ZX MKII 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY253020 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX MKII |
| Original Manufacturers RRP: | £239.95 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Get more power where it counts—at impact. A stronger Rebound Frame design with dual flex zones delivers purer energy transfer from club face through the ball, enhancing distance on every shot.
























