Used Srixon ZX Utility 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand Srixon ZX Utility 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY950238 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX Utility |
| Original Manufacturers RRP: | £209.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride CPX Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Srixon ZX Utility 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
Used Srixon ZX Utility 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand Srixon ZX Utility 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY950238 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX Utility |
| Original Manufacturers RRP: | £209.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride CPX Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Srixon ZX Utility 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXHY950238 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX Utility |
| Original Manufacturers RRP: | £209.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Hzrdus 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride CPX Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























