Used Srixon ZX5 MKII Approach Wedge / 50.0 Degrees / A Flex
This second hand Srixon ZX5 MKII Approach Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXWE071191 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX5 MKII |
| Club Number: | Approach Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 50.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VA Composites Baddazz 55 A |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Srixon ZX5 MKII Approach Wedge / 50.0 Degrees / A Flex
Used Srixon ZX5 MKII Approach Wedge / 50.0 Degrees / A Flex
This second hand Srixon ZX5 MKII Approach Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXWE071191 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX5 MKII |
| Club Number: | Approach Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 50.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VA Composites Baddazz 55 A |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Srixon ZX5 MKII Approach Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXWE071191 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX5 MKII |
| Club Number: | Approach Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 50.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VA Composites Baddazz 55 A |
| Measured Length: | 35.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























