Used Srixon ZX7 MKII Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used Srixon ZX7 MKII Iron Set. This Srixon iron set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXIR290056 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX7 MKII |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.0 120 g |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Pured Shafts | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Srixon ZX7 MKII Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
Used Srixon ZX7 MKII Iron Set / 4 - PW / Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used Srixon ZX7 MKII Iron Set. This Srixon iron set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXIR290056 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX7 MKII |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.0 120 g |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Pured Shafts | |
Original: $1,413.62
-65%$1,413.62
$494.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this used Srixon ZX7 MKII Iron Set. This Srixon iron set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXIR290056 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZX7 MKII |
| Set Make-Up: | 4 - PW |
| Player Type: | Mid/Low Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.0 120 g |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Pured Shafts | |
























