Used TaylorMade P7CB 2024 3 Iron / 20.0 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand TaylorMade P7CB 2024 3 Iron has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAP7SI283485 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | P7CB 2024 |
| Original Manufacturers RRP: | £208.16 |
| Club Number: | 3 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.5 125 g |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used TaylorMade P7CB 2024 3 Iron / 20.0 Degrees / X-Stiff Flex
Used TaylorMade P7CB 2024 3 Iron / 20.0 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand TaylorMade P7CB 2024 3 Iron has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAP7SI283485 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | P7CB 2024 |
| Original Manufacturers RRP: | £208.16 |
| Club Number: | 3 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.5 125 g |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade P7CB 2024 3 Iron has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAP7SI283485 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | P7CB 2024 |
| Original Manufacturers RRP: | £208.16 |
| Club Number: | 3 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20.0 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LZ 6.5 125 g |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























