Used TaylorMade Qi HL Iron Set / 6 - SW + AW / A Flex
This second hand TaylorMade Qi HL Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIIR971288 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi HL |
| Original Manufacturers RRP: | £858.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Additional Club: | AW |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000086791 Ventus TR Blue 5A |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Details: | Ventus TR Blue 5A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade Qi HL Iron Set / 6 - SW + AW / A Flex
Used TaylorMade Qi HL Iron Set / 6 - SW + AW / A Flex
This second hand TaylorMade Qi HL Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIIR971288 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi HL |
| Original Manufacturers RRP: | £858.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Additional Club: | AW |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000086791 Ventus TR Blue 5A |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Details: | Ventus TR Blue 5A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $1,009.92
-65%$1,009.92
$353.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade Qi HL Iron Set has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIIR971288 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi HL |
| Original Manufacturers RRP: | £858.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Additional Club: | AW |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000086791 Ventus TR Blue 5A |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Details: | Ventus TR Blue 5A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























