Used TaylorMade Qi10 Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex
This second hand TaylorMade Qi10 Max Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR108111 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Max |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Ventus 5 A |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade Qi10 Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex
Used TaylorMade Qi10 Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex
This second hand TaylorMade Qi10 Max Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR108111 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Max |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Ventus 5 A |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $559.28
-65%$559.28
$195.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade Qi10 Max Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR108111 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Max |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Ventus 5 A |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























