Used TaylorMade Qi35 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand TaylorMade Qi35 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY612152 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used TaylorMade Qi35 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
Used TaylorMade Qi35 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand TaylorMade Qi35 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY612152 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $328.59
-65%$328.59
$115.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade Qi35 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY612152 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 6.0 80g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























