Used TaylorMade Qi35 Max Lite Driver / 10.5 Degrees / A Flex
This second hand TaylorMade Qi35 Max Lite Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR971300 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A 2025 |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade Qi35 Max Lite Driver / 10.5 Degrees / A Flex
Used TaylorMade Qi35 Max Lite Driver / 10.5 Degrees / A Flex
This second hand TaylorMade Qi35 Max Lite Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR971300 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A 2025 |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $661.21
-65%$661.21
$231.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade Qi35 Max Lite Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR971300 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Max Lite |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A 2025 |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























