Used TaylorMade Qi35 Tour 7 Fairway Wood / 21 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand TaylorMade Qi35 Tour 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA226570 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Tour |
| Original Manufacturers RRP: | £379.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 75 X |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade Qi35 Tour 7 Fairway Wood / 21 Degrees / X-Stiff Flex
Used TaylorMade Qi35 Tour 7 Fairway Wood / 21 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand TaylorMade Qi35 Tour 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA226570 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Tour |
| Original Manufacturers RRP: | £379.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 75 X |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $390.29
-65%$390.29
$136.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade Qi35 Tour 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA226570 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 Tour |
| Original Manufacturers RRP: | £379.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 75 X |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























