Used TaylorMade R7 Quad Mini Driver / 11.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand TaylorMade R7 Quad Mini Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAR7DR128097 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | R7 Quad Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Pro Blue 70 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade R7 Quad Mini Driver / 11.5 Degrees / Stiff Flex
Used TaylorMade R7 Quad Mini Driver / 11.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand TaylorMade R7 Quad Mini Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAR7DR128097 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | R7 Quad Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Pro Blue 70 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $791.30
-65%$791.30
$276.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade R7 Quad Mini Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAR7DR128097 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | R7 Quad Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Series Pro Blue 70 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























