Used TaylorMade SIM Max Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This second hand TaylorMade SIM Max Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASIDR923082 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SIM Max |
| Original Manufacturers RRP: | £479.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253023 Revenge 5 03 Flex 55g |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Revenge 5 03 Flex 55g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used TaylorMade SIM Max Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
Used TaylorMade SIM Max Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This second hand TaylorMade SIM Max Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASIDR923082 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SIM Max |
| Original Manufacturers RRP: | £479.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253023 Revenge 5 03 Flex 55g |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Revenge 5 03 Flex 55g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade SIM Max Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASIDR923082 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SIM Max |
| Original Manufacturers RRP: | £479.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253023 Revenge 5 03 Flex 55g |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | 1.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Revenge 5 03 Flex 55g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























