Used TaylorMade SpeedBlade Iron Set / 4 - SW / Regular Flex
This second hand TaylorMade SpeedBlade Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASPIR179868 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SpeedBlade |
| Set Make-Up: | 4 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Speedbalde 85g R |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | CP2 Pro Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used TaylorMade SpeedBlade Iron Set / 4 - SW / Regular Flex
Used TaylorMade SpeedBlade Iron Set / 4 - SW / Regular Flex
This second hand TaylorMade SpeedBlade Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASPIR179868 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SpeedBlade |
| Set Make-Up: | 4 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Speedbalde 85g R |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | CP2 Pro Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand TaylorMade SpeedBlade Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TASPIR179868 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SpeedBlade |
| Set Make-Up: | 4 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Speedbalde 85g R |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | CP2 Pro Midsize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























