Used Titleist 915 F 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist 915 F 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TI91FA445363 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | 915 F |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist 915 F 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
Used Titleist 915 F 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist 915 F 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TI91FA445363 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | 915 F |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $151.55
-65%$151.55
$53.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist 915 F 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TI91FA445363 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | 915 F |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























