Used Titleist GT2 3 Fairway Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist GT2 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587401 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Red 6.0 60g S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist GT2 3 Fairway Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Used Titleist GT2 3 Fairway Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist GT2 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587401 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Red 6.0 60g S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $441.25
-65%$441.25
$154.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT2 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587401 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Wrap Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Red 6.0 60g S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























