Used Titleist GT2 Driver / 11.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR123380 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Titleist GT2 Driver / 11.0 Degrees / Regular Flex
Used Titleist GT2 Driver / 11.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR123380 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $689.37
-65%$689.37
$241.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR123380 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























