Used Titleist GT2 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329562 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Titleist GT2 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
Used Titleist GT2 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329562 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT2 Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329562 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























