Used Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist GT3 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA952425 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Lite Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
Used Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist GT3 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA952425 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Lite Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $441.25
-65%$441.25
$154.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT3 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA952425 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Lite Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























