Used Titleist GT3 Driver / 10.0 Degrees / Soft Regular Flex
This second hand Titleist GT3 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329820 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 50g 5.0 |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist GT3 Driver / 10.0 Degrees / Soft Regular Flex
Used Titleist GT3 Driver / 10.0 Degrees / Soft Regular Flex
This second hand Titleist GT3 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329820 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 50g 5.0 |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $780.57
-65%$780.57
$273.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT3 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR329820 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 50g 5.0 |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























