Used Titleist GT4 Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist GT4 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR517659 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT4 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 75 S |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist GT4 Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Used Titleist GT4 Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist GT4 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR517659 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT4 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 75 S |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT4 Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR517659 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT4 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K Black 75 S |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























