Used Titleist TSi 3 Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist TSi 3 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSDR380256 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSi 3 |
| Original Manufacturers RRP: | £519.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 65 |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist TSi 3 Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
Used Titleist TSi 3 Driver / 9.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Titleist TSi 3 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSDR380256 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSi 3 |
| Original Manufacturers RRP: | £519.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 65 |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist TSi 3 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSDR380256 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSi 3 |
| Original Manufacturers RRP: | £519.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 65 |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























