Used Titleist TSR 2 3 Fairway Wood / 15 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Titleist TSR 2 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA122056 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ventus TR FW 5 A |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Iomic |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Titleist TSR 2 3 Fairway Wood / 15 Degrees / A Flex / Left-Handed
Used Titleist TSR 2 3 Fairway Wood / 15 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Titleist TSR 2 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA122056 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ventus TR FW 5 A |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Iomic |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist TSR 2 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA122056 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 2 |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ventus TR FW 5 A |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Iomic |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























