Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 17 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY445939 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 17 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 17 Degrees / Stiff Flex
Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 17 Degrees / Stiff Flex
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY445939 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 17 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $312.50
-65%$312.50
$109.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY445939 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 17 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | HZRDUS Black Gen 4 6.0 80g HY |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























