Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 18 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY634013 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 Tensei 1K Series 90HY X |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | Tensei 1K PRO 80 Hy |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 18 Degrees / X-Stiff Flex
Used Titleist U505 2023 2 Hybrid / 18 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY634013 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 Tensei 1K Series 90HY X |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | Tensei 1K PRO 80 Hy |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $321.89
-65%$321.89
$112.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist U505 2023 2 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY634013 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.00 |
| Club Number: | 2 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 Tensei 1K Series 90HY X |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | Tensei 1K PRO 80 Hy |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























