Used Titleist U505 2023 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex
This secondhand Titleist U505 2023 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY437297 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 80g 5.5 |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Titleist U505 2023 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex
Used Titleist U505 2023 4 Hybrid / 22 Degrees / Regular Flex
This secondhand Titleist U505 2023 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY437297 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 80g 5.5 |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $350.05
-65%$350.05
$122.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This secondhand Titleist U505 2023 4 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIU5HY437297 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | U505 2023 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Gen 4 80g 5.5 |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























