Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA782705 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 |
| Original Manufacturers RRP: | £309.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Series Blue 70 S |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | 1K Series Blue 70 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA782705 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 |
| Original Manufacturers RRP: | £309.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Series Blue 70 S |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | 1K Series Blue 70 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 5 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA782705 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 |
| Original Manufacturers RRP: | £309.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Series Blue 70 S |
| Measured Length: | 41.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Details: | 1K Series Blue 70 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























