Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 LS Driver / 8.0 Degrees / Stiff Flex
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR667324 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 LS |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 8.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TOUR ISSUE COR TESTED + STAMP ON HOSLE | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 LS Driver / 8.0 Degrees / Stiff Flex
Used TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 LS Driver / 8.0 Degrees / Stiff Flex
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR667324 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 LS |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 8.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TOUR ISSUE COR TESTED + STAMP ON HOSLE | |
Original: $606.22
-65%$606.22
$212.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Tour Issue TaylorMade Qi10 LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIDR667324 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 LS |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 8.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Midsize |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TOUR ISSUE COR TESTED + STAMP ON HOSLE | |
























