Used Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid / 28 Degrees / Ladies Flex
This second hand Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WIDYHY839014 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Dynapwr 2025 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 4.0 50g |
| Measured Length: | 38.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid / 28 Degrees / Ladies Flex
Used Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid / 28 Degrees / Ladies Flex
This second hand Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WIDYHY839014 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Dynapwr 2025 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 4.0 50g |
| Measured Length: | 38.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $276.29
-65%$276.29
$96.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Wilson Dynapwr 2025 6 Hybrid has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WIDYHY839014 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Dynapwr 2025 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 4.0 50g |
| Measured Length: | 38.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























