Used Wilson Launch Pad 7 Fairway Wood / 22 Degrees / Ladies Flex
This second hand Wilson Launch Pad 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WILAFA582266 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Launch Pad |
| Original Manufacturers RRP: | £175.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow 4.0 45 W |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Wilson Staff |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Wilson Launch Pad 7 Fairway Wood / 22 Degrees / Ladies Flex
Used Wilson Launch Pad 7 Fairway Wood / 22 Degrees / Ladies Flex
This second hand Wilson Launch Pad 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WILAFA582266 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Launch Pad |
| Original Manufacturers RRP: | £175.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow 4.0 45 W |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Wilson Staff |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $166.31
-65%$166.31
$58.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Wilson Launch Pad 7 Wood has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | WILAFA582266 |
| Brand: | Wilson |
| Model: | Launch Pad |
| Original Manufacturers RRP: | £175.00 |
| Club Number: | 7 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 22 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X EvenFlow 4.0 45 W |
| Measured Length: | 40.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Wilson Staff |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























